المساعد الشخصي الرقمي

مشاهدة النسخة كاملة : به خداوندی که خدایی جز او نیست قسم در میان شما بنده‌ای غیر از امام مهدی وجود دارد که آن درجه عالی و رفیع بر او عرضه شده

Admin
01-12-2016, 07:22 PM
- 1 -

الإمام ناصر محمد اليماني
1431-09-23هـ
02 - 09 - 2010 مـ
11:44 صباحاً
ــــــــــــــــــــــ
سؤال: روش امام مهدی برای بیان قرآن چگونه است؟

(به خداوندی که خدایی جز او نیست قسم در میان شما بنده‌ای غیر از امام مهدی وجود دارد که آن درجه عالی و رفیع بر او عرضه شده..)

بسم الله الرحمن الرحيم، والصلاة والسلام على كافة أنبياء الله ورُسله وآلهم الطيبين من أولهم إلى خاتمهم جدي محمد رسول الله صلى الله عليه وآله الأطهار والسابقين الأنصار في الأولين وفي الآخرين وفي الملأ الأعلى إلى يوم الدين..

ای امت اسلام! سلام الله علیکم و رحمته و برکاته؛ من درمورد سیاره عذاب آشکارا به شما هشدار می‌دهم پس با توبه و انابه و پیروی از کتاب محفوظ از تحریف خداوند قرآن عظیم؛ به سوی خدا بگریزید؛ ای خردمندان از بیان حق قرآن پیروی کنید؛ مگر فکر می‌کنید بیان امام مهدی ناصر محمد یمانی از قرآن مانند تفاسیر شما از روی ظن بوده و از نزد خداوند رحمن برهانی ندارد؟ هیهات هیهات . پناه برخدا از علمایی باشم که به خاطر نسبت دادن مطالبی که خداوند سبحانه و تعالی نفرموده؛ آتش جهنم را برای خود مهیا کرده‌اند.
شاید یکی از علمای مسلمین بخواهد سخن امام ناصر محمد یمانی را قطع کرده وبگوید: "صبرکن صبرکن ناصر محمد یمانی؛ کدام یک از علما هستند که چیزی را به خدا نسبت داده‌اند که خدا نفرموده است؟" امام ناصر محمد یمانی در پاسختان می‌گوید: همان کسانی که کلام خدا را براساس رأی و نظر خود و با اجتهادی که برهانی از جانب خداوند رحمن برایش نازل نشده، تفسیر کرده و سپس می‌گویند: اگر درست گفته باشم از من است و اگر خطا باشد از شیطان. از خدا بترسید و از گام‌ها ونقشه‌های شیطان که به شما دستور می‌دهد ندانسته به خدا نسبت دهید، پیروی نکنید.
ممکن است شخص دیگری بخواهد سخنم را قطع کرده و بگوید:" همانا که تمام تفاسیر؛ اجتهاد مفسران است؛ و اما تو ناصر محمد یمانی؛ تفسیر تو هم جز اجتهاد شخصی نیست و برای همین ممکن است تفسیر تو از قرآن درست باشد یا خطا". امام مهدی ناصر محمد یمانی در پاسخت می‌گوید: ای مردم از خدا بترسید؛ آیا وقت ان نرسیده که درک کنید بیان امام مهدی برای قرآن مثل تفاسیر ظنی شما نیست که احتمال خطا و صحت داشته باشد؟ پناه برخدا از کسانی باشم که از نقشه شیطان پیروی می‌کنند و ندانسته به خداوند نسبت می‌دهند. تفسیر چیست؟ یعنی مقصود خداوند را دقیقا با کلامی که او برای مردم عالم فرستاده تفسیر کنید و اگر مفسری برای کلام خدا تفسیری بیاورد که خداوند نفرموده و از روی ظن چیزی را به خدا نسبت دهد جایگآه خود در آتش دوزخ را مهیا کرده است که ظن و گمان کسی را از حق بی‌نیاز نمی‌کند.
تصدیق فتوای مُحمد رسول الله در احادیث حق: از‏ ‏ابن عباس ‏ ‏رضي الله عنهما ‏ که گفت: رسول الله ‏ ‏صلى الله عليه وسلم فرمود ‏:‏
[من قال في القرآن بغير علم ‏ ‏فليتبوأ ‏ ‏مقعده من النار]
[كسي كه بدون علم قرآن را تفسير كند، جايگاه خود را در آتش دوزخ مهيا كرده است.]،
واز النَّبيّ صلى الله عليه وسلم:
[من قال في القرآن برأيه أو بما لا يعلم فليتبوأ مقعده من النار] أخرجه الترمذي.
[كسي كه از روی رأی خود و یا بدون علم قرآن را تفسير كند، جايگاه خود را در آتش دوزخ مهيا كرده است.].
ای امت اسلام! از خدا پروا کنید. خداوند امام مهدی ناصر محمد یمانی را به سوی شما فرستاده تا با بیان حق قرآن برایتان حجت بیاورد؛ یا مگر شما نمی‌دانید بیان امام مهدی از قرآن چیست؟ بیان او آن گونه که شما می‌پندارید تنها تفسیر قرآن نیست؛ بلکه بیان امام مهدی ناصر محمد یمانی از قرآن؛ آیات بینه قرآن برای تفسیر آیات مبهم است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{وَلَقَدْ أَنزَلْنَا إِلَيْكُمْ آيَاتٍ مُّبَيِّنَاتٍ} صدق الله العظيم [النور:34].
{و همانا ما به سوی شما آیاتی روشن نازل گردانیدیم}
س ۱- آیا برای ما فتوا می‌دهی مقصود خداوند از این فرموده چیست:
{وَلَقَدْ أَنزَلْنَا إِلَيْكُمْ آيَاتٍ مُّبَيِّنَاتٍ} صدق الله العظيم [النور:34].
ج ۱- همانا که اینها آیاتی هستند که آیات دیگر را روشن می‌کنند و خداوند با آنها تفصیل بیشتری درمورد دیگر آیات در اختیارتان قرارداده و حکم خود را در مواردی که دچار اختلاف باشید در این آیات قرار داده است . پروردگار این آیات را ام الکتاب قرار داده چون برای روشن کردن آیات دیگر نازل شده‌اند. پس ایه‌ای که برای بیان آیات دیگر آمده باید محکم بوده و برای عالم و جاهلتان بینه و واضح و جلی باشد؛ اینها آیات محکم کتابند؛ اینها ایات ام الکتابند که هرکس از محتوای این آیات منحرف شود؛ از راه راست منحرف و دور شده است؛ چون این آیات نیاز ندارند در سنت نبوی بیان و تشریح شوند؛ و در احادیث تنها تذکر داده شده که باید از این آیات محکم پیروی شود.چگونه ممکن است که خداوند این آیات را برای روشن کردن آیات دیگر نازل کند و بعد خود اینها نیاز به بیان شدن در سنت نبوی داشته باشند؟ فقط این که در سنت نبوی احادیثی آمده که به شما تذکر می‌هند باید پیرو آیات محکم کتاب باشید و حدیث حق تشویق می‌کند که از آیات محکم پیروی شود؛ این آیات خداوند؛آیات محکم‌اند که برای عالم و جاهل شما و هرکسی که زبان عربی مبین بداند؛ روشن و آشکارهستند و هرکس که از آنها روبگرداند و از احادیثی پیروی کند که در سنت نبوی به دورغ به نبی الله نسبت داده شده و برخلاف آیات محکم هستند؛ قلبش از حق دور و گمراه می‌شود و نسبت به آنچه که در آیات محکم قرآن عظیم بر محمد صلى الله عليه وآله وسلم نازل شده؛ کافر شده است وتصدیق فرموده خداوند تعالی:
آیه روشن و مبینه؛ یا برای این می‌آید که نکته‌ای را بیشتر برای شما بیان کند، نکته‌ای که در آیه‌ای دیگر بیان آن کامل نشده و یا برای این می‌اید تا آیات کتاب را بیشتر برای‌ شما تفصیل کند و یا برای این است که حکم جدیدی را به حکم قبلی اضافه کند تا حکم سنگین‌تر را سبک‌تر کند و یا حکم سابق را تبدیل وحکم اساسی را بیاورد.
شاید یکی از شما بخواهد سخن مرا قطع کرده و بگوید:"چطورممکن است؛ شایسته علمای امت نیست که از آیات مبینه‌ای که برای تفصیل آیات دیگر آمده‌اند گمراه شوند؛ چطور از پیروی از این آیات رومی‌گردانند؟ چون وقتی آیه‌ای می‌آید که روشن کننده حکم حق خداوند در مورد آیات مبهم است؛ پس باید خود آن ایه کاملا برای علمای امت و جاهلان روشن و واضح باشد و هر کسی که زبان عربی مبین را بداند، آن را فهمیده و دریابد. ممکن است برای ما مثالی بیاورید و یکی ازآیاتی را بیاورید که احکام خداوند را روشن می‌کنند؟" پس امام مهدی ناصر محمد یمانی در پاسخ می‌گوید: خداوند تعالی می‌فرماید:
{سُورَةٌ أَنْزَلْنَاهَا وَفَرَضْنَاهَا وَأَنْزَلْنَا فِيهَا آيَاتٍ بَيِّنَاتٍ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ ﴿١﴾الزَّانِيَةُ وَالزَّانِي فَاجْلِدُوا كُلَّ وَاحِدٍ مِنْهُمَا مِائَةَ جَلْدَةٍ ۖ وَلَا تَأْخُذْكُمْ بِهِمَا رَأْفَةٌ فِي دِينِ اللَّـهِ إِنْ كُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّـهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ ۖ وَلْيَشْهَدْ عَذَابَهُمَا طَائِفَةٌ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ ﴿٢﴾} صدق الله العظيم [النور].
{ این سوره را فرستادیم و (احکامش را) فریضه (بندگان) کردیم و در آن آیات روشن نازل ساختیم، باشد که شما متذکر شوید. (۱) باید هر یک از زنان و مردان زنا کار را به صد تازیانه مجازات و تنبیه کنید و هرگز درباره آنان در دین خدا رأفت و ترحم روا مدارید اگر به خدا و روز قیامت ایمان دارید، و باید عذاب آن بدکاران را جمعی از مؤمنان مشاهده کنند. (۲}
همانا آیه‌ای که به عنوان ایه مبینه و روشن‌گر می‌ آید باید آشکار و واضح و روشن باشد؛ چون برای بیانی است که مستقیم از جانب پروردگار رحمن نازل شده است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{وَلَقَدْ أَنزَلْنَآ إِلَيْكَ آياتٍ بَيِّنَاتٍ وَمَا يَكْفُرُ بِهَآ إِلاَّ الْفَاسِقُونَ} صدق الله العظيم [البقرة:99].
{ما نشانه‌های روشنی برای تو فرستادیم؛ و جز فاسقان کسی به آنها کفر نمی‌ورزد.}
این آیات مبینه و روشن‌گر چگونه آیاتی هستند؟ جواب این است که آنها تفصیل و تشریح کننده آیات مبهمی از کتابند که خداوند بخواهد آنها را بیان نماید.( هُنّ المُفصِّلات لما شاء الله من آيات الكتاب المبهمات،) و درمواردی که دچار اختلاف می‌شوید؛ خداوند حکم حق خود را به صورت روشن و واضح در این آیات قرار داده است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{أَفَغَيْرَ اللّهِ أَبْتَغِي حَكَماً وَهُوَ الَّذِي أَنَزَلَ إِلَيْكُمُ الْكِتَابَ مُفَصَّلاً}صدق الله العظيم [الأنعام:114].
{آیا غیر خدا را به داوری طلبم؟! در حالی که اوست که این کتاب آسمانی را، که همه چیز در آن آمده، به سوی شما فرستاده است؛}
این سؤال دوباره مطرح می‌شود: این آیات مبینه چگونه آیاتی هستند؟ جواب را در آیات محکم کتاب پیدا می‌کنید:
{كَذَلِكَ يُبَيِّنُ اللّهُ آيَاتِهِ لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَّقُونَ} صدق الله العظيم[البقرة:187]
{خداوند، این چنین آیات خود را برای مردم، روشن می‌سازد، باشد که پرهیزکار گردند}
بی‌تردید آیاتی که به عنوان آیات روشن‌گر نازل می‌شوند باید آیاتی باشند که برای عالم و جاهل شما روشن و قابل فهم باشند و هرکسی که زبان عربی مبین را بداند آنچه را که در این آیات آمده بفهمد و بداند؛ این آیات ام الکتاب و آیات اساسی هستند. خداوند به شما فرمان می‌دهد از این آیات پیروی کنید نه از ظاهر آیات متشابه که همچنان نیازمند آیات مبینه و روشن‌گرند؛ خداوند این آیات متشابه را حجت بر شما قرار نداده چون از آیات بینه نیستند و فهم آنها نیازمند آیاتی است که آنها را روشن کنند. بلکه خداوند به شما فرمان پیروی از آیات بینه‌ای را داده است که برای عالم و جاهل‌تان وهرکس که زبان عربی مبین را بداند روشن هستند؛ این آیات ام الکتاب و حبل متین الهی‌اند . هرکس به آنها تمسک جوید به عروة الوثقی تمسک جسته که گسست و انفصالی در آن نیست. اما کسانی که قلب‌شان از حق منحرف است؛ از آنها پیروی نمی‌کنند، انگار آنها را نشنیده از آنها بی‌خبرند. هرچقدر هم آیه روشن و واضح و اشکار باشد؛ خواهند گفت: تأویل آن را جز خداوند نمی‌داند و سپس پیرو احادیثی از سنت نبوی می‌شوند که برخلاف این آیات است و خود را ازهدایت شدگان می‌دانند.
در این مورد برایتان مثالی خواهم زد؛ تمام علمای شیعه و اهل سنت و همه مذاهب اسلامی فرمانی که خداوند در آیات محکم کتابش به آنان داده آگاهند:
{وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ تَفَرَّقُوا وَاخْتَلَفُوا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْبَيِّنَاتُ وَأُولَئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ} صدق الله العظيم [آل عمران:105].
{و مانند کسانی نباشید که پراکنده شدند و اختلاف کردند؛ پس از آنکه نشانه‌های روشن به آنان رسید! و آنها عذاب عظیمی دارند}
اما آنها به امر خداوند اهمیتی نداده و اقدام به تطبیق حدیثی کرده‌اند که به دروغ از نبی خدا نقل شده است:‌
[ اختلاف أمتي رحمة ]،
و مسلمانان را پراکنده کرده وبه مذاهب و أحزاب مختلف تقسیم کرده‌اند و هریک به داشته خود خشنودند و هر کدام از این طایفه‌‌ها گمان می‌کنند خداوند امام مهدی را از گروه آنان برمی‌انگیزد و معتقدند امام مهدی نزد علما و مشایخ آنان علم می‌آموزد. برای همین است که وقتی حق‌جویان به یکی از علمای امت می‌گویند مردی هست که از راه اینترنت جهانی مردم را مورد خطاب قرار داده و می‌گوید مهدی منتظر است؛ اولین سؤال شیخ این است: نزد کدام یک از مشایخ آموزش دیده است؟ سبحان الله! که پروردگارم خلیفه خود امام مهدی را رها کند تا نزد شما علم بیاموزد!!! اگر این طور باشد چگونه می‌تواند در موارد اختلافات دینی میان شما حکم کند؟ شیعیان به آن راضی نمی‌شوند مگرحکم طبق امیال و خواسته انان باشد؛ اهل سنت و جماعت هم راضی نمی‌شوند مگر حکم طبق خواسته و امیال آنان باشد؛ بقیه هم مثل آنها؛ اگر حکم بر طبق معتقداتشان نباشد، قبول نمی‌کنند؛ پس چطور می‌خواهید مهدی منتظر نزد یکی مشایخ شما علم بیاموزد؟ در این صورت تنها باعث تفرقه و گمراهی بیشترتان خواهد شد و نمی‌تواند شما را درمورد مسایل مطرحه خاموش کند؛ مگر کسانی که نزد آنها تعلیم دیده چون آنها چیزی که خودشان به او یاد داده‌اند را انکار نمی‌کنند!
ای قوم از خدا بترسید؛ از خدا بترسید؛ از خدا بترسید؛ به خداوند بزرگ قسم می‌خورم؛ خداوندی که استخوان‌های پوسیده و پراکنده را زنده می‌کند و پروردگار عرش عظیم است؛ من امام مهدی خلیفه خدا بر مسلمانان و نصاری و یهود و تمام مردم هستم و شایسته نیست جز حق به خدا نسبت دهم و لعنت خدا بر دروغ‌گویان باد. هرکس به خاطراین قسم؛ امام مهدی بودن مرا تصدیق کند ، ساده لوح است؛ از کجا می‌دانید شاید کسی که قسم می‌خورد ازفرومایگانی باشد که زیاد سوگند می‌خورند[ اشاره به آیه کریمه سوره القلم: وَلَا تُطِعْ كُلَّ حَلَّافٍ مَهِينٍ ﴿١٠﴾]؛ از کسانی که دانسته و با آگاهی نسبت دروغ به خدا می‌دهند؛ بلکه حجت میان من و شما؛ برهان علمی حق و قانع‌کننده‌ای است که از خداوند رحمن در آیات محکم قرآن آمده ؛ اگر تعقل کنید. شایسته خلیفه حق خداوند نیست که از امیال شما پیروی کرده و باورهای باطلتان را تأیید نماید. من مهدی منتظر به تمام بشریت فتوا می‌دهم که تمام مسلمانان به خدا شرک آورده‌اند مگر کسانی که پروردگارم به آنان رحم کند؛ ای بندگان انبیاء و اولیاء کاری می‌کنم که خودتان شهادت دهید که به خدا شرک آورده‌اید. به خداوندی که خدایی جز او نیست قسم؛ درمیان شما بنده‌ای بجز امام مهدی هست که درجه عالی و رفیع بهشت به او عرضه شده و همین طور این که محبوب‌ترین بنده درمیان بندگان مکرم خدا باشد و در تمام ملکوت خداوند هیچ بنده‌ای نزد خدا مانند او مورد محبت الهی نباشد مگر یک بنده؛ بلکه فرقی بین محبت خدا به او و آن بنده نباشد مگر اندازه مثقال ذره‌ای. سپس به او پیشنهاد می‌شود این مثقال ذره تفاوت را بپذیرد و در مقابل خداوند او وفرزندانش را ملایکه بشری کرده و در زمین به خلافت برساند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{وَلَوْ نَشَاء لَجَعَلْنَا مِنكُم مَّلَائِكَةً فِي الْأَرْضِ يَخْلُفُونْ} صدق الله العظيم [الزخرف:60].
{و اگر بخواهیم از شما در زمین فرشتگانی قرار می‌دهیم که جانشین گردند!}
با این شرط که به محض قبول کردن این پیشنهاد؛ این امر رخ دهد و خداوند آنها را به صورت ملایکه درآورد و خلافت زمین را به او بسپارد و بعد از مرگش هم درجه عالی بهشت را به او عنایت کند. تمام این پیشنهادات در برابر این است که بپذیرد خداوند در نفسش، به محبوب‌ترین بنده خود به اندازه مثقال ذره‌ای بیش از او محبت داشته باشد. آیا می‌دانید جواب او چیست؟ خداوند شاهد و وکیل این سخن من است: والله که راضی نمی‌شوم از آن مثقال ذره‌ از محبت پروردگارم دست بکشم؛ هرچه هم که پروردگارم از ملکوت خود به من عنایت کند؛ هرچه هست و می‌خواهد باشد....از آنجا که پروردگار از فراز عرش عظیم امام مهدی را به چالش کشیده تا این مرد را با هرگونه پیشنهادات وسوسه انگیزامتحان کند و به من قول داده که اگر آن مرد آنها را پذیرفت؛ حرف مرا زمین نگذاشته و به آنها عمل خواهد کرد و هرچه که به او وعده داده شود را به او عطا می‌کند و اولین آن این است که بلافاصله بعد از قبول این پیشنهاد، با کن فیکون او و فرزندانش را فرشتگان روی زمین خواهد کرد. پس به او گفتم: ای مرد دیگر چه می‌خواهی؟ خداوند وعده داد تا تو را از آتش جهنم حفظ کند؛ همین طور محبوب‌ترین بنده در میان جن و انس و ملایکه در تمام ملکوت باشید بجز یک بنده که به اندازه مثقال ذره‌ای بیش از تو نزد خدا محبوب است؛ ولی در عوض آن در برابر گذشتن از این مثقال ذره تفاوت در حب خدا؛آن درجه عالی و رفیع بهشت را به تو عنایت می‌کند و همین الآن تو و فرزندانت را به ملایکه بشر تبدیل می‌کند و خلافت در زمین را به شما عنایت می‌فرماید! او گریه کرده و می گوید: " والله ابدا قبول نمی‌کنم از مثقال ذره‌ای از حب پروردگارم در برابر بنده‌ای مانند خودم کوتاه بیایم- حال آن عطا هرچه که هست و می‌خواهد باشد فرقی ندارد - تا او نزد پروردگارم بیش از من محبوب باشد؛ بلکه حتی اگر محبوب‌ترین و مقرب‌ترین بنده به درگاه پروردگار باشم هم به آن راضی نمی‌شوم تا این که خداوند در نفس خود راضی باشد و نعیم اعظم محقق گردد که من برای همین زنده‌ام."
پس به او گفتم: راست گفتی و محمد رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم راست گفت؛ در فتوایی که درمورد تو در رؤیا به من داد که خداوند خلیفه خود امام مهدی را به چالش می‌کشد تا یکی از انصارش را درباره کوتاه آمدن ازمثقال ذره‌ای از حب و قرب خداوند امتحان کند. به خداوندی که خدایی جز او نیست قسم من نتیجه این گفتگو را از قبل می‌دانستم و پاسخ آن بنده همین خواهد بود چرا که پروردگارم چنین خبری را به من داده و او خود شاهد است.
می‌بینم درقلب بسیاری از انصارم آتش غیرت نسبت به حب و قرب الهی شعله‌ور شده و هریک می‌خواهند خودشان آن مردی باشند که خداوند خلیفه‌اش را به چالش می‌کشد تا او را برای کوتاه آمدن از مثقال ذره‌ای از حب و قرب الهی امتحان کرده و به فتنه بیندازد. پس در پاسخ تمام انصار و دوستان خداوند رحمن به حق می‌گویم: امامتان هم همین طور؛ به خداوند بزرگ قسم من می‌ترسم این بنده بیش از من مورد حب و قرب الهی واقع شود؛ چقدر او را به خاطر خدا دوست دارم...ولی هیهات هیهات که از عهد ازل و قدیم دروازه رقابت برای حب و قرب الهی هم چنان باز است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ} صدق الله العظيم [الإسراء:57].
{(مقام) وسیله را به سوی پروردگارشان می جویند، تا هر چه به او نزدیکترباشند}

هم چنان مشخص نیست کدام بنده محبوب‌ترین و مقرب‌ترین بنده خدا خواهد بود و محمد رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم می‌خواهد خود آن بنده محبوب و مقرب باشد و مثال او مانند تمام کسانی است که خداوند قبل از او هدایت‌شان کرده و او هم به مسیر هدایت آنان اقتدا کرده است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:

{أُوْلَئِكَ الَذِينَ هَدَى اللَّهُ فَبِهُدَاهُمُ اقْتَدِهْ}صدق الله العظيم [الأنعام:90]،
{اينان كسانى هستند كه خدا هدايتشان كرده است، پس به روش ايشان اقتدا كن.}
ای مشرکان به خدا؛ از نظر شما مقصود ازاین اقتدا چیست؟ فتوا را در فرموده خداوند تعالی پیدا می‌کنید:
{يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ} صدق الله العظيم.
{(مقام) وسیله را به سوی پروردگارشان می جویند، تا هر چه به او نزدیکترباشند}
این نیست که خدا را منحصر به آنان دانسته و معتقد باشد شایسته او نیست که در امر حب و قرب الهی از آنان پیشی گیرد؛ بلکه به آنان اقتدا کرده و برای آنکه نزد خداوند محبوب‌تر و مقرب‌تر باشد؛ با ایشان رقابت می‌کند و تا زمانی که موضوع مربوط به ذات خداوند و رقابت برای حب و قرب اوست؛ هیچ یک را مورد تعظیم قرار نداده و کسی از آنان را بر دیگری ارجح نمی‌داند. هرکس محمد رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم را برای محبوب‌تر و مقرب‌تر بودن در درگاه خدا به خود ترجیح دهد؛ محمد رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم نزدش محبوب‌تر از خداست وبه خدا شرک آورده و جز خدا ولی و نصیری نخواهد داشت.
بله؛ شما در قلب‌تان محمد رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم را به خاطر خدا بیش از همه مردم دوست داشته باشید؛ولی اگر او را خط قرمز میان خود و خدایتان قراردهید و معتقد باشید سزاوار نیست در راه حب و قرب الهی با او رقابت کنید؛ در این صورت محبت به محمد رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم در قلب شما بیش از محبت شما به خداوند است و برای همین برای او از خداوند گذشتید و سؤالی که از شما می‌کنم این است: برای طمع به حب و قرب چه کسی از خداوندِ حق گذشت کردید؟و بعد از حق جز گمراهی نیست و جز خداوند ولی و نصیری برایتان پیدا نمی‌شود. به سخن این مرد که خداوند او را برای خود خالص نموده بنگرید.
ای علمای اسلام و امت‌شان؛ گمان شما درمورد این مرد چیست؟ آیا به خاطر این که می‌خواهد بیش از تمام انبیا و رسولان الهی و مهدی منتظر و تمام مردم؛ محبوب و مقرب خدا باشد؛ او را مشرک می‌دانید؟ ولی به این که چه چیزهایی به او پیشنهاد شده و او به حق آنها را رد کرده فکر کنید. ما آن را با رنگ قرمز نقل می‌کنیم:

" ای مرد دیگر چه می‌خواهی؟ خداوند وعده داد تا تو را از آتش جهنم حفظ کند؛ همین طور محبوب‌ترین بنده در میان جن و انس و ملایکه در تمام ملکوت باشید بجز یک بنده که به اندازه مثقال ذره‌ای بیش از تو نزد خدا محبوب است؛ ولی در عوض آن در برابر گذشتن از این مثقال ذره تفاوت در حب خدا؛آن درجه عالی و رفیع بهشت را به تو عنایت می‌کند و همین الآن تو و فرزندانت را به ملایکه بشر تبدیل می‌کند و خلافت در زمین را به شما عنایت می‌فرماید! او گریه کرده و می گوید: " والله ابدا قبول نمی‌کنم از مثقال ذره‌ای از حب پروردگارم در برابر بنده‌ای مانند خودم کوتاه بیایم- حال آن عطا هرچه که هست و می‌خواهد باشد فرقی ندارد - تا او نزد پروردگارم بیش از من محبوب باشد؛ بلکه حتی اگر محبوب‌ترین و مقرب‌ترین بنده به درگاه پروردگاربودم هم به آن راضی نمی‌شوم تا این که خداوند در نفس خود راضی باشد و نعیم اعظم محقق گردد که من برای همین زنده‌ام."
پایان نقل قول سخن حق او...
و می‌گویم الله اکبر؛ خدایا حمد از آن توست آن گونه که شایسته آنی برای عظمت حب و قرب و نعیم رضوانت که یکی از انصار من را به این حد از ایمان و یقین رسانده ای و در میان انصار مهدی منتظر افراد دیگری مانند او هستند . مهدی منتظر برخی از آنها را نمی‌شناسد ولی بیان حق قرآن عظیم را تصدیق کرده‌اند اما عزیزان من؛ تکریم به دست من نیست و أمور گذشته و آینده با خداست. در رقابت به سوی پروردگارتان همچنان باز است و هرکس می‌خواهد راهی به سوی پروردگارش در پیش گیرد؛ با تمام بندگان خدا در راه حب و قرب او رقابت کند.تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا}صدق الله العظيم.
{(مقام) وسیله را به سوی پروردگارشان می جویند، تا هر چه به او نزدیکترباشند؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است!}}
در اینجا برای‌تان قسمتی از بیان سابق خود را در مورد "وسیله" نقل می‌کنیم؛ برای مردمی که ایمان دارند...
اگر یکی از حق‌جویان از من سؤال کند مقصود خداوند سبحان ازاین فرمایش چیست:
{ إِنَّا أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ كَمَا أَوْحَيْنَا إِلَى نُوحٍ وَالنَّبِيِّينَ مِن بَعْدِهِ وَأَوْحَيْنَا إِلَى إِبْرَاهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَاقَ وَيَعْقُوبَ وَالأَسْبَاطِ وَعِيسَى وَأَيُّوبَ وَيُونُسَ وَهَارُونَ وَسُلَيْمَانَ وَآتَيْنَا دَاوُودَ زَبُوراً (163) وَرُسُلاً قَدْ قَصَصْنَاهُمْ عَلَيْكَ مِن قَبْلُ وَرُسُلاً لَّمْ نَقْصُصْهُمْ عَلَيْكَ وَكَلَّمَ اللّهُ مُوسَى تَكْلِيماً (164) رُّسُلاً مُّبَشِّرِينَ وَمُنذِرِينَ لِئَلاَّ يَكُونَ لِلنَّاسِ عَلَى اللّهِ حُجّة بَعْدَ الرُّسُلِ وَكَانَ اللّهُ عَزِيزاً حَكِيماً (165) } صدق الله العظيم
{ما به تو وحی فرستادیم؛ همان گونه که به نوح و پیامبران بعد از او وحی فرستادیم؛ و (نیز) به ابراهیم و اسماعیل و اسحاق و یعقوب و اسباط و عیسی و ایّوب و یونس و هارون و سلیمان وحی نمودیم؛ و به داوود زبور دادیم. (۱۶۳) و پیامبرانی که سرگذشت آنها را پیش از این، برای تو باز گفته‌ایم؛ و پیامبرانی که سرگذشت آنها را بیان نکرده‌ایم؛ و خداوند با موسی سخن گفت. (۱۶۴) پیامبرانی که بشارت‌دهنده و بیم‌دهنده بودند، تا بعد از این پیامبران، حجتی برای مردم بر خدا باقی نماند و خداوند، توانا و حکیم است. (۱۶۵)؟
و مهدی منتظربه او مي گوید برادر گرامی سؤالت را واضح‌تر مطرح کن تا جواب حق به تو بدهم و سؤال کننده بگوید: آن وحی واحدی که به تمام رسولان نازل شده چیست تا مردم بعد از آمدن رسولان دیگر دربرابر خداوند حجت نداشته باشند؟ پس مهدی منتظر در پاسخ او می‌گوید: ازآیات محکم کتاب درباره این وحی واحد که تمام انبیا و رسولان برای مردم آورده‌اند برایت می‌گویم؛ جواب حق را در آیات محکم کتاب در این فرموده خداوند تعالی پیدا می‌کنی:
{ وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِكَ مِنْ رَسُولٍ إِلَّا نُوحِي إِلَيْهِ أَنَّهُ لَا إِلَٰهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدُونِ } صدق الله العظيم [الأنبياء:٢٥]
{ما پیش از تو هیچ پیامبری را نفرستادیم مگر اینکه به او وحی کردیم که: «معبودی جز من نیست؛ پس تنها مرا پرستش کنید.»}
{ وَاسْأَلْ مَنْ أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِكَ مِنْ رُسُلِنَا أَجَعَلْنَا مِنْ دُونِ الرَّحْمَٰنِ آلِهَةً يُعْبَدُونَ } صدق الله العظيم [الزخرف:٤٥]
{ از رسولانی که پیش از تو فرستادیم بپرس: آیا غیر از خداوند رحمان معبودانی برای پرستش قرار دادیم؟!}
به تهدید و وعده ای که خداوند رحمن به محمد رسول الله صلّى الله عليه وآله وسلّم و تمام انباء الهی و رسولانش می‌دهد بنگر:
{ وَلَقَدْ أُوحِيَ إِلَيْكَ وَإِلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِكَ لَئِنْ أَشْرَكْتَ لَيَحْبَطَنَّ عَمَلُكَ وَلَتَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ } صدق الله العظيم [الزمر:٦٥]
{ به تو و همه پیامبران پیشین وحی شده که اگر مشرک شوی، تمام اعمالت تباه می‌شود و از زیانکاران خواهی بود!}
پس خداوند به آنان فرمان می‌دهد او را بدون شرک عبادت کرده و درراه رسیدن به حب و قرب او و اینکه کدام مقرب‌تر شوند؛ با هم رقابت نمایند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{ يَبْتَغُونَ إِلَىٰ ربّهم الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا } صدق الله العظيم [الإسراء:٥٧]
{(مقام) وسیله را به سوی پروردگارشان می جویند، تا هر چه به او نزدیکترباشند؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است!}}
لذا مهدی منتظر هم با بیان حق ذکراز تمام بشریت دعوت می‌کند تا خداوند را به یگانگی و بدون شرک اوردن به او عبادت نمایند و در راه حب و قرب بیشتر به او با هم رقابت نمایند و به جای خدا یکدیگر را به عنوان ارباب انتخاب نکنند؛ که اگر به این دعوت پاسخ دهند هدایت می‌شوند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{ قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ تَعَالَوْا إِلَىٰ كَلِمَةٍ سَوَاءٍ بَيْنَنَا وَبَيْنَكُمْ أَلَّا نَعْبُدَ إِلَّا اللَّهَ وَلَا نُشْرِكَ بِهِ شَيْئًا وَلَا يَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضًا أَرْبَابًا مِنْ دُونِ اللَّهِ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَقُولُوا اشْهَدُوا بِأَنَّا مسلمون } صدق الله العظيم [آل‌ عمران:٦٤]
{ بگو: «ای اهل کتاب! بیایید به سوی سخنی که میان ما و شما یکسان است؛ که جز خداوند یگانه را نپرستیم و چیزی را همتای او قرار ندهیم؛ و بعضی از ما، بعضی دیگر را -غیر از خدای یگانه- به خدایی نپذیرد.» هرگاه (از این دعوت،) سرباز زنند، بگویید: «گواه باشید که ما مسلمانیم!»}
و خداوند تعالی می‌فرماید:
{ أَمْ كُنْتُمْ شُهَدَاءَ إِذْ حَضَرَ يَعْقُوبَ الْمَوْتُ إِذْ قَالَ لِبَنِيهِ مَا تَعْبُدُونَ مِنْ بَعْدِي قَالُوا نَعْبُدُ إِلَٰهَكَ وَإِلَٰهَ آبَائِكَ إِبْرَاهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَاقَ إِلَٰهًا وَاحِدًا وَنَحْنُ لَهُ مسلمون } صدق الله العظيم [البقرة:١٣٣]
{ آيا شما حاضر بوديد، آنگاه كه مرگ يعقوب فرا رسيد و به فرزندانش گفت: پس از من چه چيز را مى‌پرستيد؟ گفتند: خداى تو و خداى نياكان تو ابراهيم و اسماعيل و اسحاق را به يكتايى خواهيم پرستيد و در برابر او تسليم هستيم.}
خداوند مهدی منتظر را هم برای این برانگیخته تا هدف حق خداوند درنفسش از آفرینش جن و انس را محقق کند و او آنان را به عبادت خداوند یکتا فرا خواند تا آنان نیز راه رضوان خدا را در پیش گرفته و برای حب وقرب او رقابت کنند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{ وَمَا خَلَقْتُ الجنّ وَالْإِنْسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ ﴿٥٦﴾ مَا أُرِيدُ مِنْهُمْ مِنْ رِزْقٍ وَمَا أُرِيدُ أَنْ يُطْعِمُونِ ﴿٥٧﴾ إِنَّ اللَّهَ هُوَ الرَّزَّاقُ ذُو الْقُوَّةِ الْمَتِينُ ﴿٥٨﴾ } صدق الله العظيم [الذاريات]
{ من جنّ و انس را نیافریدم جز برای اینکه عبادتم کنند (۵۶)از آنها رزقى نمى‌خواهم و نمى‌خواهم كه مرا اطعام كنند. (۵۷) خداست روزى‌دهنده. و اوست صاحب نيرويى سخت استوار. (۵۸) }
ای محمود المصری؛ مهدی منتظر به صورت کاملاً خلاصه بیان حق قرآن را برایت می‌گوید:
همانا که مهدی منتظر ناصر محمد یمانی؛ محمد رسول الله صلّى الله عليه وآله وسلّم و تمام انبيا و رسولان خداوند را تنها بندگانی مانند شما می‌یابد که:
{ يَبْتَغُونَ إِلَىٰ ربّهم الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا } صدق الله العظيم [الإسراء:٥٧]
پس اگر خدا را دوست داری و از عابدانی هستی که تنها خداوند را عبادت می‌کنند؛ پیرو ما باش و برای حب و قرب خداوند و نعیم اعظم رضوان نفس او رقابت کن؛ و برای رقابت در راه حب و قرب پروردگاربا تمام انبیا ورسولان خداوند به دنبال(مقام) وسیله باش و با مهدی منتظر و تمام بندگان صالح خداوند رقابت کن. اگر تنها خداوند را عبادت می‌کنی و اگر صادقی؛ محبت نسبت به احدی، نمی‌تواند تو را از حب و قرب او باز داردو به فتنه بیندازد. در این صورت خداوند تو را جزو بندگان مکرمی قرار می‌دهد که به دنبال (مقام)وسیله هستند و در راه حب و قرب الهی رقابت می‌کنند. ولی متأسفانه اگر خداوند تو را گرامی داشته و به حب و قرب خود برساند و با آیات کرامتش تو را یاری نماید و مسلمآنان از این امر آگاه شوند؛ کسانی از آنان که ایمان نمی‌آورند مگر آن را با شرک آلوده کنند؛ حتما به جای خداوند تو را می‌خوانند انگار که خدا منحصر به محمود المصری است! چه کسی رقابت در راه حب و قرب خدا را بر آنان حرام کرده؟ چون اگر خود چنین کنند خداوند آنان را نیز گرامی خواهد داشت.اما متأسفانه اکثر مردم مؤمن؛ ایمان نیاورده‌اند مگر این که بندگان مکرم خدا را با اوشریک گرفته باشند و تعداد بندگان شاکر خداوند کم است؛ کسانی که در راه حب و قرب خدا رقابت می‌کنند تا خدا ایشان را بیشتر دوست داشته ومقام قرب خود رسانده و گرامی‌شان دارد ومسلمآنان به جای اینکه مانند آنان شوند؛ آنها را به جای خداوند مي خوانند و مسلمآنان مانند آنان نمي شوند و خداوند را منحصر به آنان دانسته و بناحق درموردشان مبالغه مي کنند؛ به خدا شرک آورده‌اند در حالی که این افراد-مؤمنان صالحی که تنها خدا را عبادت می‌کنند- تنها بندگانی مانند شما هستند. مهدی منتظر شما را نهی نکرده و نمی‌گوید هیچ بنده‌ای در میان بندگان خدا نمی‌تواند و حق ندارد بیش از من محبوب خداو مقرب درگاه پروردگارم باشد؛ بلکه من از شما دعوت می‌کنم برای حب و قرب بیشتر به خداوند با مهدی منتظر رقابت کنید؛ ای انصار پیشگام برگزیده‌ از کسانی باشید که خداوند درباره آنان فرموده است:
{(مقام) وسیله را به سوی پروردگارشان می جویند، تا هر چه به او نزدیکترباشند؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است!}
اگر این را بر خود حرام کرده و خداوند را تنها منحصر به مهدی منتظر و انبیا ورسولان الهی دانستید؛ نه مهدی منتظر و نه تمام انبیا ورسولانی الهی در برابر خدا کاری از دستشان برای شما برنمی‌آید و در زمره مشرکان درآمده و اعمالتان هدر رفته و مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.
خداوندا شاهد باش که من ابلاغ کردم؛ خدایا شاهد باش که ذمه من بری است و با بیان حق ذکر برای تمام بشریت؛ امانتی که در نزدم بوده را برای مردم روشن ساخته‌ام . پس هرکس می‌خواهد ایمان بیاورد و هرکس می‌خواهد کافر شود وبر ما جز ابلاغ حق نیست تا مردم بعد از بیان حق در برابر خداوند حجت نداشته باشند و سزاوار این است که از حق پیروی شود.

وسلامٌ على المرسلين، والحمدُ لله ربّ العالمين.
أخوكم الإمام المهدي ناصر محمد اليماني.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اقتباس المشاركة: : https://mahdialumma.xyz/showthread.php?p=7441

Admin
03-12-2016, 06:04 AM
- 2 -
الإمام ناصر محمد اليماني
25 - 09 - 1431 هـ
04 - 09 - 2010 مـ
04:06 صباحاً
اقتباس المشاركة: : https://mahdialumma.xyz/showthread.php?p=244365

Admin
12-04-2019, 08:36 AM
- 3 -
الإمام ناصر محمد اليماني
22 - 10 - 1431 هـ
01 - 10 - 2010 مـ
06:00 صباحاً
ــــــــــــــــــــــ

درجه عالی که به عبدی ناشناس تعلق می‌گیرد ....

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
جناب امام ناصر محمد یمانی؛ شما به ما یاد دادید که به جای این که به دنبال نعیم جنت خدا باشیم؛ در طلب نعیم رضوان خدا برآییم ولی سؤالی از معلمم در مورد مقام "وسیله" دارم. شما در یکی از بیانات‌تان فرمودید:
[ و می‌گویم؛ همان طورکه مُحمد رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم به او بشارت داد؛ در کتاب آمده است که امام مهدی ناصر محمد یمانی به این فوز نایل شده است؛ زمانی که با ایشان در رؤیای حقی ملاقات کرد؛ محمد رسول الله به اذن خداوند این بشارت را به او داد و او نیز برای قربت به خدا آن مقام را به جدش داد تا وسیله‌ای به سوی خداوند الرحمن باشد و از او تحقق نعیمی را بخواهد که از آن مقام بسیار بزرگ‌تر است-نعیم اعظم- و خداوند در نفس خود راضی گردد و به خدا پناه می‌برم از این که در حالی که می‌دانم خداوند به خاطر ظلمی که بندگان در حق خود مرتکب شده‌اند؛ نزد خود چه می‌فرماید من به آن-مقام وسیله- راضی شوم .}
اگر در حال حاضر مقام وسیله به نبی ما محمد علیه الصلاة و السلام تعلق گرفته؛ چرا باید مردم را به رقابت بر سر آن دعوت کنیم؟

بسم الله الرحمن الرحيم، والصلاة والسلام على خاتم الأنبياء والمُرسلين وآلهم الطيبين والتابعين للحقّ إلى يوم الدين..
پرسش‌گر عزیزم؛ می‌گویم بله به من این بشارت داده شد و من آن را به جدم محمد رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم هدیه کردم چون می‌دانم این امتحان من بود که آیا به آن راضی خواهم شد؟ و الحمدلله که من ثابت قدم ماندم. ولی در خلال رؤیایی دیگر دانستم به خاطر استمرارحکمت بالغه خداوند، مشخص نیست این مقام به کدام بنده تعلق خواهد یافت

وسلامٌ على المُرسلين، والحمدُ لله ربّ العالمين..
أخوكم الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني.
اقتباس المشاركة: : https://mahdialumma.xyz/showthread.php?p=307079