- 1 -
الإمام ناصر محمد اليماني
30 - 08 - 1428 هـ
12 - 09 - 2007 مـ
۲۱- شهریور-۱۳۸۶ه.ش
01:26 صباحاً
ـــــــــــــــــــــ
جواب امام به سؤالات یکی از اعضا به نام "حلمی" ..
بسم الله الرحمن الرحيم...
عجله نکن مرد؛ همانا که خداوند قرآن را یک جا نازل نفرموده است و آن را به تدریج و کم کم نازل فرمود و اگر جواب تفصیلی میخواهی؛ اگر خدا بخواهد آن را برایت از کتاب خداوند به تفصیل بیان خواهیم کرد. پس دو یا سه سؤال بنویس و منتظر بمان تا جوابت را بدهیم، سپس اگر خواستی سؤال بعدی را بگذار. اما جناب حلمی، طوری که تو عمل میکنی انگار میخواهی تشویش و به هم ریختگی ایجاد کنی و با کثرت سؤالاتت- که جز اندکی، در بسیاری از آنها خیری نیست -این طور به نظر برسد که من از جواب دادن عاجزم.
الإمام ناصر محمد اليماني
30 - 08 - 1428 هـ
12 - 09 - 2007 مـ
۲۱- شهریور-۱۳۸۶ه.ش
01:26 صباحاً
ـــــــــــــــــــــ
جواب امام به سؤالات یکی از اعضا به نام "حلمی" ..
بسم الله الرحمن الرحيم...
عجله نکن مرد؛ همانا که خداوند قرآن را یک جا نازل نفرموده است و آن را به تدریج و کم کم نازل فرمود و اگر جواب تفصیلی میخواهی؛ اگر خدا بخواهد آن را برایت از کتاب خداوند به تفصیل بیان خواهیم کرد. پس دو یا سه سؤال بنویس و منتظر بمان تا جوابت را بدهیم، سپس اگر خواستی سؤال بعدی را بگذار. اما جناب حلمی، طوری که تو عمل میکنی انگار میخواهی تشویش و به هم ریختگی ایجاد کنی و با کثرت سؤالاتت- که جز اندکی، در بسیاری از آنها خیری نیست -این طور به نظر برسد که من از جواب دادن عاجزم.
و اما در مورد حجّ؛ تنها یک بار است اگر بتوانی به سوی خانه پروردگارت راهی بیابی؛ همان طور که خاتم الأنبیاء و مرسلین انجام دادند؛ تو از او بهتر نیستی؛ پس فرصت بده دیگران هم حجّ انجام دهند؛ آیا میدانی برای هر کشور سهمیه محدودی در نظر گرفته میشود؟ چطور برخی از شما دو یا سه یا چهار بار به حجّ میروید و کسان دیگری هستند که یک بار هم حجّ به جا نیاوردهاند؟ و یا توانایی رفتن به حج را ندارند.
کسی که امکان حجّ رفتن دیگری را فراهم کند مانند این است که خودش حجّ و زیارت و طواف به جا آورده و لبیک گفته باشد؛ تا زمانی که دیگر کسی از منطقهاش باقی نمانده و همه به حجّ رفته باشند؛ آن موقع اگر خواست میتواند به حجّ برود؛ بصیرت شما ثروتمندان کجا رفته؟
واما درمورد نماز جمعه؛ طبق نصّ قرآن این امری ثابت است. جناب حلمی، قرآن میگوید این نماز ظهر انجام میشود و برای همین فرمان میدهد تجارت را رها کرده و به سوی آن بشتابند.
و اما در مورد جسد مسیح عیسی بن مریم؛ آیا گمان میکنی روح مسیح عیسی بن مریم طاهر و پاک نیست که خداوند آن را طاهر گرداند؛ چون بعد از فوت و بالا بردنش از تطهیر ذکر به میان آمده است؟ مقصود تطهیر جسد با آب است همان گونه که میّت با آن پاک میشود و روح پسر مریم نزد خالقش است ولی جسدش؛ برو به همان جایی که خبرش را به تو دادم؛ پیدایش خواهی کرد اگر از کسانی هستی که به دنبال حق هستند. من محل را به صورت دقیق برایتان گفتهام و برادر گرامی طناب دروغ کوتاه است...
من به خاطر سؤالات زیادی که مطرح میکنی از تو ناخشنود و خشمگین نیستم؛ اگر سؤالات منطقی باشد به اذن خدا جواب خواهم داد؛ ، ولكن اگر جواب مفصل می خواهی عجله نکن و گرنه جواب مختصر می دهیم . می خواهی مانند برنامه سوال و جواب -بی بی سی لندن- عمل کنی و افتخار کنی که اینجا لندن است؛ این حلمی است !! به خدا که در تو نوری نمیبینم؛ مگر اینکه خداوند به زودی قلبت را نورانی کند جناب حلمی. حق جو مانند تو عمل نمیکند؛ بلکه مثل " الرجل" -که به نظر میرسد از اهالی سعودی است-رفتار میکند او به تمام معنی مرد است و رفتار و اسلوبش کاملا مؤدبانه است. با اینکه هنوز از اولیاء نشده است ولی ذکر کرد که سینهاش آغاز به گشاده شدن در برابر حق کرده و -توضیحات- بیشتری میخواهد تا از یقین کنندگان گردد. نصیحت مرا بپذیر برادر حلمی؛ با نوشتن سخنانی که بیشتر آنها بی اساس وبی ارزش و فقط پرگویی است؛ خودنمایی نکن. اما من با تمام عالم طرف و مشغول هستم و مختص به تو نیستم تا وقتم را برای موضوعاتی بگیری که جز اندکی از آن ها باقی اکثراً بیارزش هستند تا جایی که در مورد بعضی از آن ها میخواهم به ابو حنیفه بگویم پایش را دراز کند( ضرب المثل عربی). اول گمان کردم تو بار علمی داری ولی تو ناشی هستی و فقط سؤال کردن برایت اهمیت دارد هرسؤالی که میخواهد باشد.
باشد که خداوند تو را آن گونه که دوست دارد و راضی میشود هدایت فرماید و السلام علیکم.
باشد که خداوند تو را آن گونه که دوست دارد و راضی میشود هدایت فرماید و السلام علیکم.
اقتباس: اضغط للقراءة